Krynica-Zdrój bliżej aquaparku

AR
opublikowano: 20-04-2016, 10:10

W poniedziałek, 25 kwietnia, odbędzie się pierwsze spotkanie władz miasta z inwestorem, który wstępnie wyraził chęć zbudowania parku wodnego w polskim Davos.

Park wodny w Krynicy-Zdrój ma zostać wybudowany w formule PPP. Miasto przystępuje właśnie do oficjalnych rozmów z potencjalnym partnerem - jest nim przedsiębiorstwo budowlane Prefabet Białe Błota z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Była to jedyna firma, która odpowiedziała na ogłoszone w październiku oficjalne zamówienie publiczne i dopełniła wszystkich formalności. 

mrkt, CC0 Public Domain, via Pixaby

- W pierwszym etapie procedury wyboru partnera w formule PPP zgłosiły się dwie firmy, ale jedna nie złożyła wymaganych dokumentów, przez co odpadła jeszcze przed oficjalnym odczytaniem ofert - tłumaczy Przemysław Sulewski z krynickiego ratusza.

 Więcej o planowanym aquaparku w Krynicy-Zdroju >>>>

Kolejny etap to rozpoczynany właśnie dialog konkurencyjny, w którym zazwyczaj bierze udział kilka firm. Tym razem będzie to tylko jedna spółka. Rozmowy mają doprowadzić do wyłonienia najkorzystniejszej dla obu stron - urzędu miasta i prywatnego partnera - koncepcji budowy obiektu. Władze Krynicy Zdroju liczą na to, że inwestor wybuduje baseny własnymi środkami w zamian za koncesję na użytkowanie obiektu przez kolejne lata, w trakcie których miasto będzie do dopłacać do jego funkcjonowania.

- W poniedziałek (25 kwietnia - przyp.) poznamy oczekiwania naszego ewentualnego partnera i przedstawimy mu swoje - informuje Przemysław Sulewski.

Urzędnicy szacują, że budowa aquaparku pochłonie 25 mln zł. Obiekt ma mieć zarówno basen wewnętrzny (o wymiarach olimpijskich) jak i baseny zewnętrzne, z których mieszkańcy mogliby korzystać latem.

Inwestycja planowana jest od lat, ale dotychczas gminie nie udało się pozyskać inwestora. Burmistrz Dariusz Reśko liczy, że miastu uda się zdobyć na ten cel 9 mln zł dotacji ze środków unijnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane