Krynicki Recykling zgarnął dotację na …

[ANP]
opublikowano: 27-07-2012, 11:25

Spółka zajmująca się zbieraniem, uzdatnianiem i sortowaniem stłuczki szkła otrzymałam 4 mln zł premii technologicznej. Wkrótce spodziewa się wpływu drugiej unijnej dotacji również na kwotę 4 mln zł.

Pieniądze mają współfinansować budowę i wyposażenie największego zakładu sortowania i odzysku stłuczki szklanej Krynicki Recykling w Pełkiniach na Podkarpaciu. Nowa technologia pozwoli zwiększyć odzysk surowców wtórnych (dotychczas w Polsce miał szklany praktycznie nie był odzyskiwany), a tym samym ograniczy ilość odpadów poprodukcyjnych. Projekt spółki wart jest 17,2 mln zł.

- Umowy na dofinansowanie zawarliśmy jeszcze w ubiegłym roku, ale dopiero teraz po rozliczeniu obu projektów możemy spodziewać się wypłaty dofinansowania. Pierwsze 4 mln zł już wpłynęły na konto spółki, pomniejszając zaangażowanie kredytowe z tytułu kredytu technologicznego w BOŚ. BGK weryfikuje obecnie nasz wniosek o wypłatę kolejnej premii technologicznej, więc drugiej czteromilionowej dotacji spodziewamy się lada dzień – mówi Adam Krynicki, prezes Krynicki Recykling.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Krynicki Recykling zgarnął dotację na …