Kryptowaluty? „Spekulacja i pranie brudnych pieniędzy”

opublikowano: 14-05-2018, 15:29
aktualizacja: 14-05-2018, 15:30

Steve Eisman, inwestor, który trafnie przewidział kryzys subprime i był jednym z bohaterów filmu „The Big Short”, uważa że niezwykła popularność kryptowalut to zasługa spekulantów i piorących brudne pieniądze.

Zarządzający, cytowany przez „The Wall Street Journal”, nie dostrzega też żadnej wartości dodanej z istnienia bitcoina i jemu podobnych walut.

Steve Eisman, jeden z bohaterów filmu "The Big Short", negatywnie ocenia szaleństwo na rynku kryptowalut.
Zobacz więcej

Steve Eisman, jeden z bohaterów filmu "The Big Short", negatywnie ocenia szaleństwo na rynku kryptowalut. Bloomberg

- Nie tykam kryptowalut – przyznał na spotkaniu, zorganizowanym przez CFA Institute i dodał, że zastanawia go, dlaczego regulatorzy rynków nie zdecydowali się do tej pory na jakąkolwiek ingerencję, by ochronić inwestujących w wirtualną walutę.

Wcześniej krytycznie o rozwoju rynku kryptowalut wypowiadali się m.in. Warren Buffet, guru inwestorów oraz Jamie Dimon z JP Morgan Chase. Buffet uważa, że „niemal pewne jest, że szaleństwo będzie miało zły koniec”. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy