Krzaklewski: nie ingerowałem w proces prywatyzacji PZU

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 07-05-2005, 11:32

W sobotę po godz. 9. rozpoczęło się przesłuchanie byłego szefa AWS Mariana Krzaklewskiego przed sejmową komisją śledczą ds. prywatyzacji PZU.

W sobotę po godz. 9. rozpoczęło się przesłuchanie byłego szefa AWS Mariana Krzaklewskiego przed sejmową komisją śledczą ds. prywatyzacji PZU.

Były szef AWS zapewnił, że nie ingerował w proces prywatyzacji PZU ani nie uczestniczył w żadnym posiedzeniu Rady Ministrów w trakcie którego była omawiana strategia prywatyzacji ubezpeczyciela.

- Nie ingerowałem w proces prywatyzacji PZU - zeznał Krzaklewski. Dodał też, że nie ingerował w działania ministra skarbu Emila Wąsacza dotyczące procesu prywatyzacji PZU, podkreslając, ze nie miał takiego prawa.

Marian Krzaklewski zaprzeczył też, jakoby rekomendował kogokolwiek na stanowisko prezesa PZU. Podkreslił, że nie czuje się w żaden sposób odpowiedzialny za aferę PZU. Zaprzeczył również, że miał duży wpływ na decyzje personalne podejmowane przez premiera Jerzego Buzka, w tym na obsadę stanowiska ministra skarbu państwa,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane