Książę Karol kandydatem na przywódcę wspólnoty

  • DI
opublikowano: 19-04-2018, 22:00

Królowa Elżbieta II zarekomendowała swojego syna, księcia Walii Karola, na przyszłego przywódcę Wspólnoty Narodów (Commonwealth), która zrzesza 53 państwa, w większości dawne brytyjskie kolonie.

 W Londynie odbywa się szczyt prezydentów i premierów państw członkowskich, podczas którego monarchini powiedziała, że ma nadzieję, iż któregoś dnia Commonwealth „zdecyduje o tym, że książę Walii powinien kontynuować ważną pracę”, rozpoczętą w 1949 r. przez króla Jerzego VI, ojca Elżbiety II. Dyskusja o tym, czy Karol miałby po śmierci 91-letniej obecnie królowej objąć nie tylko brytyjski tron, ale także stanąć na czele Wspólnoty Narodów, odbędzie się prawdopodobnie dziś podczas pobytu liderów jej państw na zamku w Windsorze. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść jednogłośnie. Tegoroczny szczyt — odbywający się po raz pierwszy od 20 lat w Londynie — ma za zadanie wzmocnić relacje Wielkiej Brytanii z państwami członkowskimi wspólnoty, m.in. Kanadą, Australią i Nową Zelandią, przed planowanym na przyszły rok wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu