Kto będzie gościł uczestników Euro?

IAR
opublikowano: 12-04-2008, 08:54

"Rzeczpospolita" dotarła do listy 110 ośrodków dla uczestników Euro 2012 zgłoszonych do UEFA. Jak pisze gazeta, wskazane miasta zaczynają inwestycje, żeby nie wypaść z gry.

Ministerstwo Sportu wysłało tę listę do UEFA 31 marca. Teraz przedstawiciele organizacji mają kilka tygodni na ewentualne odwiedziny w wybranych miejscach.

"Za kilka tygodni zostanie zakończony drugi etap wyboru centrów pobytowych. Po nim lista będzie krótsza" - powiedziała gazecie rzeczniczka Ministerstwa Sportu Małgorzata Pełechaty.

W pierwszym etapie zgłoszenia sprawdzano pod kątem spełniania przez dane obiekty minimalnych wymogów formalnych UEFA.

"Nie wiem, po co wysyła się do UEFA tak długą listę, skoro i tak wiadomo, że większość zgłoszonych tam kandydatur odpadnie" - dziwi się na łam ch gazety była minister sportu Elżbieta Jakubiak.

Obecnie, jak pisze "Rzeczpospolita", zdecydowana większość kandydatur nie jest przygotowana do goszczenia reprezentacji.

"68 ośrodków praktycznie nie powinno w ogóle się znaleźć na liście, bo nie spełniają nawet kryteriów podstawowych. Na przykład hotel jest położony zbyt daleko od boisk" - powiedziała nieoficjalnie gazecie jedna z osób pracujących przy projekcie. Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

IAR 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kto będzie gościł uczestników Euro?