Kto jest kim

Kamil Kosiński
opublikowano: 15-03-2006, 00:00

Dariusz Chwiejczak, wiceprezes Computerlandu

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej Computerlandu z końca lutego, stanowisko obejmie 1 kwietnia 2006 r. Z racji swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego będzie odpowiedzialny za nadzór nad skonsolidowaną sprzedażą w grupie Computerlandu oraz za jej działalność międzynarodową. Będzie odgrywał aktywną rolę w konsolidacji grupy, w której skład wchodzi kilkanaście spółek zależnych i stowarzyszonych, w tym trzy za granicą.

W latach 1996–2006 pracował w Cisco Systems Poland. Przez ostatnie pięć lat był dyrektorem generalnym firmy. Bezpośrednio nadzorował sprzedaż i marketing. Wcześniej, przez dwa lata, był dyrektorem sprzedaży. Zbudował zespół sprzedawców i zarządzał nim, realizując strategię korporacji w sektorach finansów, użyteczności publicznej i publicznym. Przez dwa lata prowadził także sektor bankowo-finansowy, będąc odpowiedzialnym za rozwój relacji z największymi instytucjami tego rynku.

Zanim trafił do Cisco, w latach 1994-96 był zatrudniony w Apple Computer IMC Poland jako dyrektor sprzedaży, odpowiedzialny za rozwój sieci dystrybucji, marketingowe wsparcie sprzedaży, politykę cenową oraz analizy rynku. Ze sprzedażą komputerów firmy Apple związany był zresztą wcześniej. W latach 1992-94 był szefem sprzedaży w Mad-land Apple Center, największym dystrybutorze Apple Computers w Polsce. Zajmował się budową strategii sprzedaży i marketingu firmy.

Urodził się 27 października 1963 r. w Warszawie. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. W 1987 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Elektryczny na Politechnice Warszawskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu