Kto w NewConnect Lead

KZ
opublikowano: 01-07-2010, 13:19

Do segmentu liderów rynku weszły trzy firmy. Aż sześć z niego wypadło.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz drugi dokonała okresowej kwalifikacji do segmentu NewConnect LEAD. W segmencie największych i najpłynniejszych spółek rynku NC znalazło się 13 emitentów spełniających najwyższe kryteria ilościowe (m.in. kapitalizacja, płynność obrotu, okres pozostawania spółką publiczną) i jakościowe (stosowanie zasad Dobrych Praktyk i rzetelne wypełnianie obowiązków informacyjnych).


W porównaniu do listy spółek wyłonionych podczas pierwszej kwalifikacji w segmencie LEAD znalazły się 3 nowe spółki: Grupa ADV, PTI i T2 Investment.

Do segmentu nie zakwalifikowali się natomiast dotychczasowi uczestnicy NC LEAD: Blumerang Pre IPO i R&C Union, którzy nie spełnili kryteriów ilościowych, a także Wealth Bay SA i Wrocławski Dom Maklerski, w stosunku do których stwierdzono naruszenie obowiązków informacyjnych.

W segmencie LEAD zabrakło również LST Capitali Pragma Inkaso które w II kwartale 2010 r. zadebiutowały na rynku regulowanym. Zyskanie przez te spółki statusu emitentów notowanych na rynku regulowanym pokazuje, że w skład segmentu New Connect LEAD wchodzą spółki z rynku NC, które z uwagi na osiągnięty poziom rozwoju, parametry rynkowe i stopień zgodności z obowiązującymi przepisami mogą z sukcesem pretendować do Głównego Rynku.

Segment NC LEAD skupia i promuje liderów rynku NewConnect, dlatego też przy dokonywaniu kwalifikacji do segmentu brak zastrzeżeń do prawidłowego wypełniania przez spółki obowiązków informacyjnych jest równie istotny jak kryteria ilościowe. Z tego też względu w segmencie LEAD nie znaleźli się emitenci, którzy spełnili parametry ilościowe, lecz naruszyli obowiązki informacyjne. Stwierdzone naruszenia miały charakter incydentalny, jednak przesądziły o niezakwalifikowaniu tych spółek do segmentu NC LEAD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kto w NewConnect Lead