Ktoś sprzedaje penthouse w Miami tylko za bitcoiny

opublikowano: 15-12-2017, 10:34
aktualizacja: 15-12-2017, 10:35

Penthouse w Biscayne Bay w Miami został wystawiony na sprzedaż. Właściciel sprzeda go tylko za bitcoiny. A konkretnie 33 BTC.

Penthouse składa się z sypialni, półtorej łazienki oraz dostępu do spa znajdującego się w budynku, basenu oraz centrum fitness. Sprzedający dużo ryzykuje domagając się za nieruchomość konkretnej ilości bitcoinów, biorąc pod uwagę dużą zmienność notowań kryptowaluty. Kiedy bitcoin notowany był po prawie 19 tys. USD wartość nieruchomości wynosiła prawie 630 tys. USD. Obecnie, kiedy za bitcoina trzeba zapłacić 17367 USD, to kwota 573 tys. USD.

Stephan Burke, agent pracujący dla Brown Harris Stevens powiedział, że Miami musi nauczyć się handlu nieruchomościami z wykorzystaniem bitcoina. Sam sprzedał jeden dom w dzielnicy Coral Gables za kryptowalutę o wartości 6,4 mln USD.

Coraz więcej sprzedających nieruchomości akceptuje bitcoina jako formę płatności. Ten, który sprzedaje penthouse jest jednak jedynym, który akceptuje wyłącznie kryptowalutę. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Newsweek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ktoś sprzedaje penthouse w Miami tylko za bitcoiny