Kubańczycy dostaną mobilny Internet

opublikowano: 05-12-2018, 12:27

Kubańczycy będą mogli surfować w Internecie na telefonach komórkowy - na terenie całego kraju i w 3G. Wcześniej było to możliwe tylko poprzez regulowane hot spoty, informuje Zeit.de.

Po raz pierwszy państwo kubańskie zapewnia swoim obywatelom mobilny dostęp do Internetu. Państwowe przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Etecsa ogłosiło, że od czwartku telefony komórkowe mogą być używane do uzyskania dostępu do Internetu w całym kraju w technologii 3G. Do tej pory tylko rządowe konta e-mail mogły być otwierane za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canelhad wielokrotnie oświadczał, że Kuba potrzebuje nowych technologii - również po to, aby lepiej komunikować się z mieszkańcami. Publiczny dostęp do mobilnego Internetu został więc przetestowany po raz pierwszy w sierpniu. Jak podaje Etecsa, dostępne będą cztery pakiety danych mobilnych.

Socjalistyczne państwo wyspiarskie było jednym z niewielu krajów na świecie, gdzie nie było mobilnego Internetu. Do tej pory większość Kubańczyków mogła łączyć się z Internetem tylko poprzez drogie hotspoty Wi-Fi, do których często stoją kolejki. W 2017 r. Etecsa uruchomiła projekt pilotażowy, w ramach którego po raz pierwszy osoby prywatne otrzymały również połączenia internetowe w swoich domach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu