Kuchciński: PiS jest zdegustowane postawą Giertycha

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 15:39

Wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że jego partia jest "zupełnie zdegustowana postawą jednego z przywódców LPR". Chodzi o wypowiedzi Romana Giertycha w trakcie piątkowej debaty nad wyborem Rzecznika Praw Dziecka.

Wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że jego partia jest "zupełnie zdegustowana postawą jednego z przywódców LPR". Chodzi o wypowiedzi Romana Giertycha w trakcie piątkowej debaty nad wyborem Rzecznika Praw Dziecka.

Giertych powiedział m.in., że marszałek Sejmu obiecał poprzeć kandydaturę LPR na Rzecznika Praw Dziecka, w zamian za to, że LPR poparła kandydaturę PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich. "Nie można, koledzy z PiS, ze wszystkimi walczyć. Nie można obsadzać wszystkiego swoimi" - mówił Giertych. Ostatecznie obie kandydatury na rzecznika - PiS i PO - przepadły w głosowaniu.

Według Kuchcińskiego, Giertych zastosował metody "nienajlepsze, nierokujące na przyszłość dobrej współpracy". Pytany, czy można wobec tego powiedzieć, że został zagrożony pakt stabilizacyjny między PiS, Samoobroną i LPR, powiedział: "mogą nastąpić pewne problemy, wiąże się to z zachowaniem tego lidera (LPR) wobec marszałka Sejmu".

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że wszczynanie awantur nie buduje dobrego klimatu do współpracy. "Sądzę, że pan Roman Giertych wycofa się z tego typu polityki, że będzie mogła powrócić dobra atmosfera dla współpracy" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kuchciński: PiS jest zdegustowane postawą Giertycha