Kujawy i Pomorze: 84 mln zł na B+R

opublikowano: 05-06-2018, 22:00

Już 11 czerwca ruszy konkurs z grantami, które sfinansują usługi dla firm z regionu wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB).

Już 11 czerwca ruszy konkurs z grantami, które sfinansują usługi dla firm z regionu wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB). Dotacje oferuje poddziałanie 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego („Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych”). Budżet naboru to ponad 84 mln zł.

O dofinansowanie będą mogły powalczyć m.in. parki technologiczne, akademickie inkubatory przedsiębiorczości oraz centra transferu technologii i innowacji. Zrealizowane przez nie projekty zwiększą dostęp firm do infrastruktury B+R, w tym m.in. do pomieszczeń laboratoryjnych i aparatury naukowo-badawczej. Przedsiębiorcy mogą liczyć też na wsparcie prac badawczo-rozwojowych. Dotacje pokryją koszty związane m.in. ze zgłoszeniem wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego w celu uzyskania ochrony przyznawanej przez krajowe, regionalne, unijne lub międzynarodowe organy ochrony własności przemysłowej.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.mojregion.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane