KUKE rośnie w rekordowym tempie

opublikowano: 19-09-2017, 18:15

Przez pierwsze osiem miesięcy 2017 r. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ubezpieczyła transakcje o wartości 24,5 mld zł.

O 61 proc. wyższe niż przed rokiem były przychody Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych po ośmiu miesiącach tego roku. Wyniosły 99,15 mln zł, najwięcej w historii – wynika z komunikatu. Na rekordowy przypis składki wpływ miał rosnący wolumen ubezpieczonych transakcji – wyniósł 24,5 mld zł, o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. 

KUKE to państwowy ubezpieczyciel z grupy PFR, który łączy działalność gwarantowaną przez skarb państwa z komercyjną. Składka z pierwszego segmentu wzrosła aż o 95 proc. do 65,6 mln zł. Łączna wartość ubezpieczonych transakcji z gwarancja skarbu państwa wyniosła 2,1 mld zł (wzrost o 12 proc.). Wartość transakcji  ubezpieczonych w ramach działalności komercyjnej wzrosła o 20 proc. do 22,3 mld zł, co przełożyło się na 34,6 mln zł zebranej składki. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KUKE rośnie w rekordowym tempie