Kulczyk Oil Ventures: udany test odwiertu na Ukrainie

DI
opublikowano: 10-01-2011, 17:31

Kulczyk Oil Ventures informuje, iż w Kanadzie, za pośrednictwem systemu SEDAR publikowana jest informacja prasowa o  udanym teście odwiertu M-19 na Ukrainie.

Wiercenia rozpoczęto 16 sierpnia 2010 r., dwa miesiące po nabyciu 70 proc. udziałów w spółce KUB-Gas przez Kulczyk Oil. W połowie października odwiert osiągnął docelową głębokość 2060 m, natrafiając na kilka potencjalnych nowych złóż gazonośnych.

- Wyniki wskazują, że chociaż w formacji triasowej nie znaleziono gazu, to anomalia sejsmiczna okazała się warstwą piaskowca o grubości 18 m, która prawdopodobnie zawiera węglowodory. W trakcie grudniowych testów z tej warstwy piaskowca uzyskano przepływ 5 MMscf/d gazu ziemnego przy zastosowaniu zwężki o średnicy 10 mm. Ponadto, w docelowych, głębiej położonych formacjach muskowitowych zidentyfikowano kilka stref, które prawdopodobnie zawierają węglowodory - głosi komunikat.

KUB-Gas rozpoczęła procedurę uzyskiwania niezbędnych zgód regulacyjnych dotyczących budowy rurociągu i przyłączenia odwiertu M-19, informuje Kulczyk Oil Ventures. Oczekuje się, że regularne wydobycie z szybu M-19 rozpocznie się w drugim kwartale 2011 r., z planowanym wydobyciem na poziomie około 2 MMscf/d w kolejnych miesiącach 2011. W porównaniu do średniej produkcji KUB-Gas w grudniu 2010 r., wynoszącej 6,2 MMscf/d, udane podłączenie M-19 może o ponad 30 proc. zwiększyć łączną produkcję z wszystkich odwiertów KUB-Gasu, głosi komunikat.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane