Kulczyk Oil Ventures złożył prospekt

DI
24-11-2009, 09:56

Kulczyk Oil Ventures Inc., kanadyjska spółka z Grupy Kulczyk Investments, złożyła w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. - czytamy w komunikacie prasowym.

Spółka planuje przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną i ubiegać się o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w I kwartale 2010 roku.

Prospekt został złożony 18 listopada – poinformowała spółka. Prowadzącym księgę popytu jest HSBC Bank, z którym konsorcjum tworzą DM BZ WBK, Erste Group Bank oraz Erste Securities Polska.

Ostateczny rozmiar oferty oraz cena akcji zostaną ustalone po zakończeniu procesu budowania księgi popytu. Wiadomo jednak, że w ramach IPO akcje będą oferowane inwestorom w Polsce i za granicą.

„Zaangażowanie w KOV jest zgodne z długoterminowym celem Kulczyk Investments, jakim jest stworzenie zintegrowanego portfela aktywów energetycznych na świecie i angażowanie się w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju” – mówi Dariusz Mioduski, CEO Kulczyk Investments i członek Rady Dyrektorów KOV. „Wierzę, że doświadczenie kluczowych menedżerów KOV na rynku ropy i gazu, jak i w zakresie zarządzania aktywami, to atuty, które pozwolą nam skutecznie rozwijać biznes”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kulczyk Oil Ventures złożył prospekt