Czytasz dzięki

Kulczyk sprzedał akcje Pekaesu

Fundusz z grupy Innova Capital został właścicielem giełdowej spółki logistyczno-intermodalnej.

Kulczyk Investments (KI) oraz Kulczyk Holding (KH) sprzedały 63-procentowy pakiet akcji Pekaesu. Nabywcą notowanej na stołecznym parkiecie spółki z segmentu TSL jest Innova Capital. Transakcja jest wynikiem zawarcia 21 lipca 2015 r. umowy inwestycyjnej oraz warunkowej umowy przedwstępnej. Jej wartość nie została ujawniona.

Sebastian Kulczyk
Zobacz więcej

Sebastian Kulczyk Marek Wiśniewski

— Sprzedaż Pekaesu to kolejny etap realizacji naszej strategii przebudowy portfela aktywów. Wychodzimy z długoterminowejinwestycji, po ponad 6 latach nadzoru właścicielskiego przekazując spółkę zrestrukturyzowaną i rentowną, która jest dziś jednym z liderów polskiego rynku TSL — mówi Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments, twierdząc, że Pekaes ma potencjał do dalszego rozwoju zarówno w Polsce, jak też na rynku międzynarodowym.

Maciej Bachman, prezes giełdowej spółki, skupia się przede wszystkim na logistycznej ekspansji, która pozwoli rozwinąć działalność na linii północ — południe, zwłaszcza w korytarzu adriatyckim. Zanim Pekaes zaczął się rozwijać, został zrestrukturyzowany i z przedsiębiorstwa transportu samochodowego przekształcony w grupę działającą także na rynku spedycji kolejowej i morskiej, oferując przeładunek i dostawy towarów „od drzwi do drzwi” . W 2014 r. grupa wypracowała 20,5 mln zł zysku netto, a jej przychody wyniosły 722 mln zł. W 2008 r. przez wdrożeniem planu naprawczego strata sięgała 4 mln zł, a sprzedaż była niższa o 41 proc. W pierwszym półroczu 2015 natomiast poprawiła wynik netto o 49 proc., do 11,4 mln zł, przy rentowności EBITDA na poziomie 5,5 proc Krzysztof Kulig, partner zarządzający Innova Capital, zapewnia, że fundusz będzie wspierał rozwój pierwszej logistycznej spółki w swoim portfelu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane