Kulczyk zainwestuje w kolej ...kolumbijską

Newseria
opublikowano: 07-03-2012, 10:49

Jan Kulczyk chce zainwestować w duży projekt infrastrukturalny w Kolumbii. Jak powiedział Agencji Informacyjnej Newseria, inwestycja dotyczy kolei.

- Infrastruktura, duża infrastruktura, mówimy o kolei - przyznaje Jan Kulczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Holding podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego.

Linia w Medelin (źródło: Wikimedia)
Linia w Medelin (źródło: Wikimedia)
None
None

Szczegółów projektu inwestor na razie nie chce zdradzać. To nie byłaby pierwsza inwestycja Kulczyka w Kolumbii. Firma Kulczyk Investments posiada 39 proc. akcji Loon Energy Corporation, spółki, która jest właścicielem koncesji na poszukiwanie i wydobycie ropy w Kolumbii i Peru. Jak podkreśla biznesmen, priorytetami w dalszym ciągu pozostają surowce.

- Przede wszystkim minerały, ropa, gaz i infrastruktura to są obszary, w których jesteśmy obecni i chcemy być obecni - podkreśla Jan Kulczyk.

Ale geograficznych granic nie stawia.

- Nowy geograficzny obszar rodzi się co chwilę. Właśnie lecę do Kolumbii, wróciłem z Afganistanu, z Nigerii. Jesteśmy obecni tam, gdzie inni mają problemy - mówi Jan Kulczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Newseria

Polecane