Kulczyk zwiększy udziały w Orlenie

Maciej Zbiejcik
05-07-2002, 00:00

Kulczyk Holding planuje zwiększenie udziałów w PKN Orlen. Poznański holding zamierza również umocnić pozycję rynkową naftowego koncernu. W ramach tych działań niewykluczone są fuzje i przejęcia.

— Zamierzamy zwiększyć zaangażowanie w Orlenie. Chcemy przyczynić się do budowania wartości PKN i umocnienia jego pozycji rynkowej, jeśli trzeba — idąc w kierunku fuzji — powiedział ISB Jan Waga, prezes Kulczyk Holding.

Podkreślił, że traktuje inwestycję w akcje Orlenu długoterminowo. Jednocześnie zapowiedział wypracowanie nowej strategii dla koncernu przy poparciu inwestorów finansowych.

Jego zdaniem, potrzebne jest współdziałanie wszystkich inwestorów w Orlenie dla zbudowania wartości spółki przed akcesją Polski do Unii Europejskiej.

Na czerwcowym walnym Kulczyk Holding dysponował akcjami dającymi mu prawo do 10,5 proc. głosów. Wiadomo, że zobowiązał się do odkupienia 2,19 mln akcji PKN Orlen na żądanie Warty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kulczyk zwiększy udziały w Orlenie