Kup sobie elektrownię wodną...

TM
opublikowano: 26-01-2010, 11:45

...a do tego 8 hektarów ziemi i dawny rządowy ośrodek wypoczynkowy z domkiem od Nikity Chruszczowa. A wszystko zwolnione z VAT.

To nie reklama z Media Markt, ale najnowszy news z powiatu olsztyńskiego. Starostwo zdecydowało się wystawić na sprzedaż ośrodek wypoczynkowy w Łęguckim Młynie. Niespełna 8-hektarowa nieruchomość jest położona nad jeziorem Łęguty (powierzchnia jeziora to 63 ha) w otoczeniu lasów i rzeki Pasłęki w odległości 30 km od Olsztyna.

Czym kusi starostwo? Nie tylko walorami krajobrazowymi, ale także historią. Przez wiele lat mieli w ośrodku wypoczywać partyjni dygnitarze m.in. Władysław Gomułka i Piotr Jaroszewicz. Ba, jeden z drewnianych domków z sosny syberyjskiej  to prezent dla Władysława Gomułki od Nikity Chruszczowa. Dla miłośników zielonej energii jest także 150-letnia elektrownia wodna. Jej moc zainstalowana wynosi 32 i 38 kW.

Przetarg odbędzie się 26 lutego w siedzibie starostwa. Cena wywoławcza 6,9 mln zł. Jak informują urzędnicy, transakcja jest zwolniona z VAT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane