"Kupuj" akcje Playa - po raz trzeci

opublikowano: 30-08-2017, 10:38
aktualizacja: 30-08-2017, 10:48

Analityk JP Morgan wydał rekomendację "kupuj" dla akcji Play Communications. Tak samo radzi Małgorzata Żelazko z DM PKO BP, a kilka dni trio apologetów zapoczątkował Michał Potyra z UBS.

JP Morgan wycenia walory telekomu na 43 zł, DM PKO BP na 40,5 zł, a UBS na 38 zł. Cała trójka 

Jorgen Bang-Jensen, prezes Play
Zobacz więcej

Jorgen Bang-Jensen, prezes Play Marek Wiśniewski

"Play to najszybciej rosnący polski operator komórkowy. Jego udział w rynku wzrósł z 11 proc. w 2010 r. do ponad 26 proc. w 2016 r., a CAGR przychodów w latach 2014-2016 przekroczył 15 proc.. Spółka jest liderem w zakresie nowych przyłączeń netto i rankingów rozpoznawalności marki. Uważamy, że przychody Play mogą dalej rosnąć (oczekiwany CAGR przychodów blisko 7 proc. w latach 2016-2018), podobnie jak marża EBITDA i FCF. Wzrost ten będą wspierać korzystna koniunktura gospodarcza i rosnący popyt na usługi o wartości dodanej" - uważa Małgorzata Żelazko.

JP Morgan i UBS byli - obok BofA ML - wśród globalnych koordynatorów i prowadzących księgę popytu. W konsorcjum oferujących znalazły się także DM PKO BP i DM BZ WBK.

 

Tuż przed debiutem spółki na GPW ukazała się rekomendacja od Ipopemy - brzmiała "sprzedaj" z ceną docelową 32 zł.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Kupuj" akcje Playa - po raz trzeci