"Kupuj" dla Ten Square Games, ale wycena mocno w dół

opublikowano: 14-04-2022, 09:56

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, zaktualizował rekomendację dla akcji Ten Square Games.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • jak zmieniła się wycena i prognozy dla Ten Square Games,
  • czy rynek przesadził z reakcją na doniesienia ze spółki?
  • co stanowi szansę na odwrócenie trendu w notowaniach.

W raporcie z 13 kwietnia z godz. 8:30 analityk podtrzymał zalecenie “kupuj”, ale cenę docelową obniżył z 458 do 327 zł. Przyczyn obniżenia wyceny jest kilka: podwyższenie stopy wolnej od ryzyka do 5 proc. z 3 proc. ze względu na zacieśnianie polityki monetarnej, obniżenie wycen grupy spółek porównywalnych dla Ten Square Games oraz obniżenie prognoz skorygowanej EBITDA Na lata 2022 i 2023 o 28 i 25 proc.

"Najważniejsze pytanie brzmi: czy prognozy dla Ten Square Games są rzeczywiście tak ponure, że uzasadniają tak silną przecenę, czy może jest to przesadna reakcja rynku. My uważamy, że to drugie, gdyż słabe wyniki za marzec 2022 były dodatkowo obarczone przez zrozumiałą mniejszą aktywność graczy, których uwaga i czas częściowo przeniosło się na śledzenie doniesień o wojnie w Ukrainie. Ten Square Games planuje w kwietniu dodać nowe łowisko do gry, co może być argumentem za tym, że monetyzacja w “Fishing Clash” może odwrócić spadkowy trend i zacząć rosnąć. “Hunting Clash” utrzymuje zadowalający poziom sprzedaży na poziomie ok. 10-11 mln zł miesięcznie. Ten Square Games planuje w najbliższych tygodniach soft launch nowych gier - “Football Elite” i “Wings of Heroes”, natomiast w 4 kw. 22 “Undead Clash” i “Magical District”. Ponadto udział “Fishing Clash China” w sprzedaży powinien stopniowo wzrastać w miarę pozyskiwania nowych dystrybutorów w Chinach“ - napisał w uzasadnieniu Konrad Księżopolski.

Specjalista dostrzega jednak takie ryzyko, jak rozwój wojny na Ukrainie, wpływ inflacji na wydatki graczy oraz plany Google’a dotyczące zmian w polityce prywatności.

“Cel Ten Square Games na 2022 r. dotyczący skorygowanej EBITDA jest naszym zdaniem poza zasięgiem, ale konsens rynkowy już to odzwierciedla, podobnie jak cena akcji” - dodaje analityk.

Jego zdaniem, z tak niską wyceną, bardziej zdywersyfikowanym portfolio gier i zespołem 500+, Ten Square Games jest nie tylko tanie, ale może stać się interesującym celem akwizycyjnym dla międzynarodowych graczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane