Kupujący zza oceanu zrobili sobie przerwę

We wtorkowym handlu na giełdzie nowojorskiej indeksy pogłębiają korektę, do czego przyczyniają się słabe raporty kwartalne i oczekiwanie na wyniki posiedzenia Fedu.

Wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega w korekcyjnych nastrojach. Po półtorej godziny handlu S&P500 traci 0,2 proc., a Dow Jones i Nasdaq zniżkują po 0,1 proc. Jeszcze w piątek zamknięcie głównego indeksu wypadło najwyżej od dwóch miesięcy. Do bardziej zdecydowanych ruchów inwestorów nie zachęcają mieszane raporty amerykańskich spółek oraz oczekiwanie na wyniki rozpoczynającego się posiedzenia władz monetarnych. O 4 proc. spadają notowania Ford Motor Company. Zysk netto za zakończony kwartał okazał się być gorszy od oczekiwań analityków. Po podaniu gorszych danych o sprzedaży blisko 3 proc. tracą papiery UPS.

- Na rynku dominuje oczekiwanie, co postanowi Fed. Dane z USA rzeczywiście są słabsze, a w ogłoszonych przed sesją raportach przeważały negatywne niespodzianki – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Yousef Abbasi, główny strateg rynkowy firmy inwestycyjnej JonesTrading Institutional Services.

Korekta pogłębia się na rynkach europejskich. Tuż przed zamknięciem frankfurcki DAX traci 0,9 proc., a paryski CAC40 zniżkuje o 0,8 proc. 0,1 proc. nad kreską handel zamknął jednak warszawski WIG. Inwestorzy zza oceanu nie spodziewają się, by na kończącym się w środę posiedzeniu Fed mógł podnieść stopy procentowe. Najwcześniej może nastąpić to dopiero w marcu, wynika z bieżących notowań na rynku instrumentów pochodnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kupujący zza oceanu zrobili sobie przerwę