Kupujemy, sprzedajemy

Komitet Inwestycyjny
22-02-2011, 17:54

Czas na zmiany w Portfelu PB. Pozbywamy się akcji Polic. Zastąpi je ...

Ostatnio niewiele się działo w Portfelu PB. Zyski rosły, więc po co to zmieniać. Czas jednak na odważniejsze decyzje.

Po pierwsze, pozbywamy się akcji Polic. Sporo na nich zarobiliśmy – ponad 50 proc.! W marcu ubiegłego roku kupiliśmy je po 6,55 zł za sztukę. Obecnie kurs wynosi ponad 10 zł, co jest zasługa poprawiających się w końcu wyników finansowych. Być może ZC Police nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa na GPW (analitycy mogą zacząć podwyższać rekomendacje), ale my musimy wywiązać się z obietnic – tj. wyników sondy przeprowadzonej na stronie pb.pl. Zlecenie wystawiamy na środową sesję. Limit sprzedaży wynosi 10,25 zł

Aby portfel nie był zbyt pusty, kupujemy. Stawiamy na Pepees. Kilka dni temu kurs producenta drożejącej w oczach skrobi ziemniaczanej wyrwał się z dwuletniej konsolidacji. We wtorkowym „Pulsie Biznesu” prezes spółki mówi o dobrym czwartym kwartale, ale również o możliwym zakończeniu trwającego już kilka lat sporu wśród akcjonariuszy. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, to może być przełom. Zlecenie kupna na akcje Pepeesu wystawimy w środę z limitem + 3 proc. (69 groszy) licząc od wtorkowego zamknięcia.

Macie inne propozycje? Piszcie tutaj

Partner "Portfela PB"
 Kupujemy, sprzedajemyKupujemy, sprzedajemyKupujemy, sprzedajemy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupujemy, sprzedajemy