Kurier wyda 3,5 mln EUR

Marcin Bołtryk
opublikowano: 17-06-2004, 00:00

Firma kurierska TNT Express zainwestuje w Polsce 3,5 mln EUR w uruchomienie nowych połączeń i budowę centrum przeładunkowego w rejonie Warszawy.

Firma uruchomiła już dodatkowe międzynarodowe połączenia drogowe. Pośród nowych linii TNT znajdują się stałe połączenia na trasach: Warszawa-Katowice-Wiedeń, Warszawa-Wilno-Ryga-Tallin i Warszawa-Wilno. Dwa pierwsze stanowią część nowej transeuropejskiej linii łączącej południe Europy z krajami bałtyckimi i Finlandią. Linia Warszawa-Wilno jest ich uzupełnieniem.

— Głównym celem, któremu podporządkowujemy nasze inwestycje, jest dalszy rozwój usługi o nazwie Economy Express, tzn. ekspresowego transportu drogowego — mówi Robert Mianowski, dyrektor generalny polskiego oddziału TNT Express.

Obecnie struktura sieci połączeń drogowych TNT umożliwia np. zaoferowanie 38-godzinnego czasu transportu przesyłki z Niemiec do Polski (od odbioru do doręczenia). Oznacza to oszczędność minimum 48 godzin w porównaniu ze stanem sprzed 1 maja 2004 r. Podobnie czas dostaw uległ skróceniu na wszystkich kierunkach do i z Europy Zachodniej, obsługiwanych przez sieć drogową TNT. W przypadku krajów bałtyckich czasy te uległy skróceniu aż o 4-5 dni, zaś Bałkanów — o 3 dni. Wiele przesyłek doręczanych jest nawet w ciągu 24-36 godzin od momentu odbioru.

Hub w Warszawie...

Jeszcze w tym roku w okolicach Warszawy rozpocznie się budowa międzynarodowego centrum przeładunkowego TNT Express o powierzchni 5 tys. mkw. Otwarcie planowane jest na 2005 rok.

— Inwestycja ta będzie miała strategiczne znaczenie dla dalszej ekspansji firmy w Europie Środkowej i Wschodniej. Ciężar operacji firmy w zakresie obsługi przesyłek drogowych w Europie Środkowo-wschodniej i w krajach nadbałtyckich przesunie się z Niemiec do Polski — opowiada Robert Mianowski.

...i Wiedniu

W innych krajach Unii TNT zainwestuje w najbliższych latach ponad 11 mln EUR. Nakłady te zostaną przeznaczone na infrastrukturę — rozbudowę połączeń, nowoczesne drogowe centra przeładunkowe, dodatkowe linie sortownicze oraz samochody i personel operacyjny.

— W samej Europie Środkowej i Wschodniej po rozszerzeniu Unii Europejskiej uruchomiono 16 nowych połączeń. Na terenie państw będących nowymi członkami UE sieć połączeń drogowych TNT Express wzbogaci się o dodatkowych 50 ciężarówek —przedsięwzięcie to stanowić będzie ponad 25 proc. całej inwestycji. Obok centrum przeładunkowego w Warszawie TNT Express planuje budowę hubu w Wiedniu — uzupełnia Robert Mianowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Kurier wyda 3,5 mln EUR