Kurs Aliora dopiero się rozgrzewa

MBL
opublikowano: 19-06-2013, 00:00

W tym roku Alior nie ma sobie równych i pozostawia w tyle inne giełdowe banki. To nie koniec — przekonują analitycy.

Od momentu pojawienia się na parkiecie spółka kierowana przez Wojciecha Sobieraja rozpieszcza akcjonariuszy. Tylko w tym roku kapitalizacja na GPW wzrosła o połowę — to najlepszy wynik w indeksie WIG-Banki. Zdaniem analityków JP Morgan, są szanse na podtrzymanie dobrej passy. W najnowszym raporcie specjaliści rekomendują „przeważaj” akcje i wyceniają je na 121 zł (poprzednio 90 zł). To o 29 proc. więcej od kursu z GPW. Przychylnie o walorach Aliora wypowiedzieli się również eksperciMorgan Stanley. Biuro umieściło spółkę w gronie preferowanych polskich banków, obok BZ WBK oraz PKO BP. Według ekspertów, w środowisku niskich stóp procentowych wyniki finansowe Aliora powinny rosnąć szybciej niż u konkurencji. Zdaniem Dariusza Górskiego z DM BZ WBK, optymizm inwestorów i analityków jest uzasadniony. — Spółce bardzo pomogło wejście do indeksu MSCI.

None
None

Dzięki temu pojawił się dodatkowy popyt ze strony funduszy. Notowania wspierają także spekulacje dotyczące potencjalnego wejścia do indeksu WIG20. Moim zdaniem, jest szansa, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku — komentuje Dariusz Górski z DM BZ WBK. Analityk zwraca również uwagę, że pomimo zwyżek papiery są relatywnie tanie w stosunku do porównywalnych podmiotów. — Biorąc po uwagę wskaźnik ceny do zysku (C/Z) na lata 2014-15, Alior jest wyceniany z dyskontem w wysokości 30 i 40 proc. na tle sektora bankowego — zaznacza specjalista DM BZ WBK. Dariusz Górski chwali Alior za dobre zarządzanie dynamicznie rosnącym portfelem kredytowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane