Czytasz dzięki

Kurs bitcoina najwyżej od ponad roku

opublikowano: 17-08-2020, 20:10

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty przekroczył w poniedziałek 12000 USD.

Kurs bitcoina rósł w Nowym Jorku nawet o 5,3 proc. do 12473 USD i był najwyższy od lipca 2019 roku. Jednocześnie drożały także inne kryptowaluty. Bloomberg Galaxy Crypto Index osiągnął największą wartość od czerwca 2019 roku.

Notowania bitcoina od 8 lipca 2019 r.
Zobacz więcej

Notowania bitcoina od 8 lipca 2019 r.

Notowania bitcoina zaczęły rosnąć wraz z wzrostem rynków akcji. Otoczenie minimalnych stóp procentowych skłonił także niektórych analityków do wskazywania kryptowaluty jako zabezpieczenia przed oczekiwaną inflacją.

- Inflacja jest obecnie niska, ale realne rentowności są ujemne. Ujemne realne rentowności i stymulacja monetarna oraz fiskalna skłaniają inwestorów do szukania zabezpieczeń przed inflacją, takich jak złoto – powiedział Seamus Donoghue z METACO. – Biorąc jednak pod uwagę ograniczoną podaż kruszcu i rosnącą akceptację wirtualnych pieniędzy przez instytucje, bitcoin prawdopodobnie będzie korzystał z szukania zabezpieczeń przez inwestorów – dodał.

Przekroczenie przez bitcoina kursu 12000 USD oznacza iż jest jedną z lepszych inwestycji w tym roku. Wartość kryptowaluty wzrosła o 70 proc. od końca grudnia, a od połowy marca, kiedy spadała krótko do 4000 USD, o ponad 100 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane