Kurs bitcoina poniżej 10 tys. USD

opublikowano: 02-07-2019, 09:53

Cena bitcoina spadła poniżej 10 tys. USD. W ubiegłym tygodniu kosztował prawie 14 tys. USD, pisze The Guardian.

Kurs bitcoina spadał we wtorek do 9726 USD. Obecnie, według Coindesk, najpopularniejsza kryptowaluta tanieje o 8,6 proc. do 9869,84 USD.

Notowania bitcoina w 2019 roku

Amerykański ekonomista Nouriel Roubini, znany przeciwnik bitcoina, zareagował na ostatnie wahania notowań wirtualnego pieniądza wpisem, w którym zaprzecza swojemu wcześniejszemu twierdzeniu, że wartość bitcoina jest zerowa.

- Tak naprawdę jego wartość jest ujemna, a nie zerowa, biorąc pod uwagę wywierany przez niego toksyczny wpływ! – napisał.  

Niedawny szalony wzrost ceny bitcoina tłumaczono zapowiedzią wprowadzenia własnej kryptowaluty przez Facebooka, co miałoby być przełomem jeśli chodzi o korzystanie z wirtualnego pieniądza. Niektórzy inwestorzy twierdzili także, że bitcoin drożeje w związku z zapowiedzią luzowania polityki monetarnej przez banki centralne największych gospodarek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane