Kurs bitcoina przekroczył 8 tys. USD

opublikowano: 14-05-2019, 12:54

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty rośnie już najdłużej od sześciu lat.

Niedługo po tym jak niespodziewanie bitcoin zdrożał o 25 proc. w poniedziałek, we wtorek jego kurs rośnie już o 13 proc. do 8015,27 USD na Coindesk. Wcześniej dochodził nawet do 82297 USD. Wzrost zainteresowania kryptowalutami spowodował, że ich łączna kapitalizacja zbliżyła się do 250 mld USD, poziomu widzianego ostatni raz w sierpniu ubiegłego roku.

Notowania USD/BTC od lipca 2018 r.
Zobacz więcej

Notowania USD/BTC od lipca 2018 r.

Jak często bywa w przypadku wirtualnych pieniędzy, powodów nagłego wzrostu popytu na nie wskazuje się wiele, ale żaden nie wydaje się przekonujący. Entuzjaści kryptowalut twierdza, że stały się one bezpieczną przystanią w czasie wzrostu zmienności na tradycyjnych rynkach wywołanej eskalację wojny handlowej USA z Chinami.

- Nie brakuje wytłumaczeń dla ostatnich wzrostów, niektóre są śmieszniejsze od innych i żadne nie jest wystarczająco ważne, aby tłumaczyć wzrost tej skali, jaką widzimy – powiedział Craig Erlam, analityk Oanda Corp. w Londynie.

Jego zdaniem, obecny rajd, z którego korzysta ponad 2 tys. kryptowalut, przypomina szaleństwo, które wyniosło kurs bitcoina do prawie 20 tys. USD w grudniu 2017 roku, zakończone jego krachem do 4 tys. rok później. Erlam uważa, że bitcoin może korzystać na strachu niektórych inwestorów, że nie „załapią się” na obecne wzrosty.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy