Czytasz dzięki

Kurs bitcoina przekroczył 8000 USD

opublikowano: 29-04-2020, 17:12

Wzrost apetytu na aktywa wyższego ryzyka oraz zbliżający się moment zmniejszenia o połowę nagrody dla „górników wykopujących” bitcoina wpływa na wzrost jego ceny.

Kurs bitcoina rośnie o 7,5 proc. do 8371 USD. Wzrost notowań najpopularniejszej kryptowaluty ciągnie w górę także notowania pozostałych. Kurs m.in. bitcoin cash i litecoin rośnie o ponad 6,5 proc.

fot. Bloomberg

Notowaniom bitcoina i innych kryptowalut pomaga dominacja nastrojów „risk on” wśród inwestorów. Rynki akcji w USA wzrosły przez ostatni miesiąc o ponad 30 proc.

Dodatkowo wzrost kursu bitcoina tłumaczony jest zbliżającym się momentem, kiedy nagroda dla „górników”, którzy „wydobywają” kryptowalutę, zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 BTC. Kiedy zbliżał się tzw. halving, w poprzednich dwóch przypadkach towarzyszył temu wzrost ceny bitcoina.  

- Halving bitcoina za mniej niż dwa tygodnie może tłumaczyć byczą aktywność spekulantów – powiedział Craig Erlam, analityk Oanda. – Ale należy pamiętać, że wydarzenie, które od tak długiego czasu jest w kalendarzu, prawdopodobnie jest już uwzględnione w cenie – dodał.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane