Kurs bitcoina rośnie po spadku poniżej 30 tys. USD

opublikowano: 23-06-2021, 07:36

Bitcoin drożeje w środę rano. Wcześniej jego cena spadała poniżej poziomu z początku roku.

Kurs bitcoina rośnie obecnie o 2,7 proc. do 33732,66 USD. W ciągu ostatniej doby spadał nawet do 28814 USD, niwelując cały tegoroczny zysk. Bitcoin nie był notowany poniżej 30 tys. USD od stycznia, a w połowie kwietnia jego wartość sięgała prawie 65 tys. USD.

Sean Rooney, szef analiz w Valkyrie Investments, firmie zarządzającej kryptoaktywami uważa, że taki handel sygnalizuje „zawirowania” w na rynku bitcoina w nadchodzących tygodniach.

- Każdy znaczący spadek poniżej 30 tys. będzie skłaniał wielu inwestujących w drożejące aktywa, aby „rzucić ręcznik” – powiedział Matt Maley, szef strategii w Miller Tabak + Co. – Dlatego, nawet jeśli bitcoin zmieni świat na zawsze w perspektywie długoterminowej, nie oznacza to, że jego wartość nie może spaść do kilkunasty tysięcy dolarów w krótkim terminie – dodał.

Przecenę bitcoina w ostatnim czasie wywołały doniesienia z Chin gdzie władze podejmują działania ograniczające możliwość tworzenia i korzystania z najpopularniejszej kryptowaluty.

- Ostatecznie to, co determinuje wartość bitcoina, to jego akceptacja oraz popyt i podaż. Kiedy taki kraj jak Chiny opowiada się przeciwko bitcoinowi, to naprawdę szkodzi globalnej akceptacji, czego skutkiem jest obecny spadek wartości – powiedział Eric Diton, szef The Wealth Alliance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane