Kurs bitcoina spadł poniżej 6000 USD

opublikowano: 29-06-2018, 06:38
aktualizacja: 29-06-2018, 06:43

Bitcoin staniał i jego kurs zbliża się do granicy opłacalności „wykopywania” najpopularniejszej kryptowaluty.

- Popłynie więcej krwi – skomentował w CNBC spadek kursu bitcoina Ran Neu-Ner, wpływowy trader kryptowalut i założyciel OnChain Capital.

Stwierdził, że obecnie jest ponad 60 proc. prawdopodobieństwo rynku niedźwiedzia na kryptowalutach. 

- Rynek niedźwiedzia oznacza, że będziemy testować 5350 USD – powiedział Neu-Ner, prognozując iż stanie się to w ciągu „tygodnia, dwóch”. 

Jego zdaniem, koszty „wykopywania” najpopularniejszej kryptowaluty zaczynają przewyższać zyski kiedy kurs bitcoina jest bliski 5000 USD. Neu-Ner uważa, że notowania bitcoina wkrótce osiągną moment kiedy „górnicy odkryją że nie opłaca się kopać. Wtedy wyłączą swoje maszyny”. Zauważył, że niektórzy już zaczęli to robić.

Neu-Ner powiedział, że choć bitcoin nie jest rozsądną inwestycją w perspektywie krótkoterminowej, to nadszedł dobry moment, aby rozważyć go jako inwestycję długoterminową.

- Jeśli rozumiesz technologię i jesteś bykiem, wtedy to świetny moment aby kupować – powiedział. – Blockchain rozwija się i nie odejdzie w niepamięć  - dodał. 

W piątek rano bitcoin drożał o 0,1 proc. do 5853,43 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu