Kurs bitcoina zbliżył się do 56 tys. USD

opublikowano: 19-02-2021, 21:04

Cena bitcoina wrosła o prawie 2,8 tys. USD w piątek, a kapitalizacja kryptowaluty przekroczyła 1,0 bln USD.

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty pokonał 50 tys. USD w środę. To dziesięć raz więcej niż płacono za nią w połowie marca ubiegłego roku. W piątek rano kurs bitcoina spadał do 51024 USD. Potem ruszył w górę. Wieczorem doszedł do rekordowych 55707 USD. Obecnie rośnie o 5,7 proc. do 54923,76 USD. Jest 88 proc. wyższy niż na początku roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród głównych powodów wzrostu ceny bitcoina w piątek wskazywano wypowiedź Elona Muska. Szef Tesli, która zainwestowała wcześniej w tym roku 1,5 mld USD w kryptowalutę, powiedział, że jest ona lepsza niż tradycyjne pieniądze.

Neil Wilson, główny analityk platformy transakcyjnej Markets.com wskazuje na jeszcze jedno mocne wsparcia kryptowaluty w ostatnim czasie. Przypomina, że Jeffrey Gundlach, szef DoubleLine Capital, nazywany „królem obligacji”, zasygnalizował niedawno, że w obecnych warunkach bitcoin może być lepszym wyborem niż złoto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian.

Polecane