Kurs dolara zwyżkuje

opublikowano: 16-12-2022, 17:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara nieznacznie zwyżkuje w piątek w niestabilnym handlu po odnotowaniu gwałtownych wzrostów w poprzedniej sesji – podaje agencja Reutersa.

NikolayFrolochkin/Pixabay

Notowania dolara spadły na krótko po tym, jak dane pokazały, że aktywność biznesowa w USA jeszcze bardziej skurczyła się w grudniu, gdy liczba nowych zamówień spadła do najniższego poziomu od ponad 2,5 roku, podczas gdy słabnący popyt pomógł znacznie obniżyć inflację.

S&P Global poinformował w piątek, że jego wstępny indeks wyjściowy PMI Composite w USA, który śledzi sektory produkcji i usług, spadł w tym miesiącu do 44,6 z końcowego odczytu 46,4 w listopadzie. Był to szósty miesiąc z rzędu, kiedy indeks pozostawał poniżej poziomu 50, co wskazuje na kurczenie się w sektorze prywatnym.

W handlu późnym rankiem kurs dolara spadł o 0,8 proc. w stosunku do notowań jena do 136,74, po osiągnięciu dwutygodniowego maksimum w poprzedniej sesji.

Kurs dolara umocnił się w stosunku do notowań funta szterlinga, które ostatnio doznały deprecjacji do poziomu 1,2176 USD, podczas gdy kurs euro spadł o 0,1 proc. do 1,0620 USD.

W czwartek kurs euro również poszedł w dół po tym, jak EBC podniósł stopy procentowe i zasygnalizował, że proces ten jest daleki od zakończenia, budząc obawy o potencjalne szkody dla światowej gospodarki i kierując inwestorów w stronę bezpiecznej przystani dolarowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane