„Kurs euro zrówna się z kursem dolara”

opublikowano: 08-01-2015, 19:13

W ciągu najbliższych dwóch lat kurs euro zrówna się z kursem dolara, uważają analitycy ING Groep, najlepiej prognozujący kursy walut w 2014 roku.

W ubiegłym roku za euro trzeba było płacić nawet 1,3993 USD. W czwartek jego kurs spadł do 1,1754 USD. Analitycy holenderskiego banku spodziewają się dalszego spadku do 1 USD, najniższego poziomu od 2002 roku.

Mediana ponad 30 prognoz przedstawionych przez banki i inne instytucje wskazuje, że na koniec 2016 roku za euro trzeba będzie płacić 1,15 USD. 

Analitycy ING uważają, że euro będą osłabiać działania Europejskiego Banku Centralnego nakierowane na ożywienie gospodarki eurolandu i uniknięcie długotrwałej deflacji. Spodziewają się ogłoszenia przez EBC ilościowego luzowania polityki pieniężnej już na najbliższym posiedzeniu jego władz, 22 stycznia.  

ING rekomenduje jako jedną z najlepszych obecnie strategii kupowanie dolara amerykańskiego i sprzedawanie korony szwedzkiej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu