Kurs Getinu Holding przerwał złą passę, ale…

Po siedmiu spadkowych sesjach z rzędu notowania holdingu, kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego, przerwały złą passę.

W poniedziałek 17 marca kurs rósł w dwucyfrowym tempie. Do odrobienia strat, poniesionych w ostatnich tygodniach, droga jednak daleka. Od początku marca cena akcji Getinu Holding spadła prawie o jedną trzecią, wobec niespełna 10-procentowej przeceny indeksu mWIG40, w którego skład wchodzą walory firmy. Inwestorów wystraszyły wydarzenia na Ukrainie – w kraju tym (a także w Rosji i na Białorusi) Getin ma kilka spółek zależnych.

Michał Sobolewski, analityk DM IDMSA, właśnie ekspozycją na rynki wschodnie tłumaczy znaczną obniżkę ceny docelowej i rekomendacji dla akcji spółki.
- Ostatnie wydarzenia zmieniły nasze spojrzenie na rynku wschodnie. Do tej pory były one źródłem nadzwyczajnego wzrostu, teraz wydaje się, że zwiększają one tylko ryzyko. (…) Jedynym jasnym punktem w grupie w 2014 r. powinien być polski Idea Bank, zwłaszcza że otoczenie makro powinno sprzyjać jego ekspansji – podkreśla Michał Sobolewski, który obniżył rekomendację z „kupuj” do „trzymaj”, a cenę docelową z 5,03 do 3,72 zł. [KZ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Kurs Getinu Holding przerwał złą passę, ale…