Kurs IDM nie przestaje spadać

Kamil Zatoński
opublikowano: 10-01-2008, 11:19

Walory brokera, kierowanego przez Grzegorza Leszczyńskiego, silnie tracą na wartości już trzecią sesję z rzędu. Inwestorzy pozbywają się ich konsekwentnie od początku lipca ubiegłego roku, kiedy hossa zamieniła się w bessę. 

Kurs DM IDM spadł dziś do najniższego poziomu od 8 miesięcy. Początek negatywnego trendu zbiegł się z pierwszą falą wyprzedaży, jaka dotknęła rynek akcji na początku lipca ubiegłego roku. Pogarszająca się koniunktura nie służy bowiem wynikom brokerów, którzy zarabiają na prowizjach od transakcji, organizowaniu ofert publicznych czy zarządzaniu aktywami.

O godz. 11.10 za akcje IDM płacono 11,67 zł, po spadku o 5,1 proc.

 

W poniedziałek władze spółki poinformowały o zamiarze emisji akcji z prawem poboru, wartej kilkaset mln zł. O podwyższeniu kapitału w drodze emisji od 32,7 do 109 mln akcji serii formalnie zdecyduje walne zgromadzenie, zwołane na 25 stycznia. Cena emisyjna ma być niższa od obecnej ceny giełdowej, a proponowany dzień ustalenia prawa poboru to 23 kwietnia.

Pozyskane środki przeznaczone zostaną m.in. na uruchomieniu banku, najprawdopodobniej od podstaw. IDM chce też wyjść ze swoimi usługami za granicę. Chodzi o Wielką Brytanię, Ukrainę, Rumunię, a nawet Indie. W spółce dojdzie też do zmian organizacyjnych: do nowego podmiotu zostanie wydzielona działalność maklerska, giełdowa firma będzie natomiast „czapą”, zajmującą się zarządzaniem spółkami z grupy. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane