Kurs producenta gier na widełkach

opublikowano: 24-06-2022, 13:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs One More Level od początku sesji jest równoważony. Teoretyczny kurs otwarcia wskazuje na wielką przecenę.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Co wystraszyło akcjonariuszy On More Level
  • Ile akcji obejmuje roczna umowa o ograniczeniu zbywalności

Od rana na akcjach notowanego na NewConnect One More Level nie zawarto żadnej transakcji – kurs jest równoważony. Teoretyczny kurs otwarcia pokazuj cenę 0,67 zł. Tymczasem kurs odniesienia to 2,14 zł. Gdyby doszło do transakcji po TKO, to spadek wynosiłby 69 proc.

W piątek do obrotu na NewConnect zostało wprowadzonych 48 mln akcji serii B. To blisko 90 proc. wszystkich akcji spółki, której kapitał zakładowy dzieli się na 53,52 mln walorów. Wniosek o wprowadzenie akcji serii B do obrotu spółka złożyła w kwietniu 2019 r.

Akcje serii B to akcje połączeniowe. Zostały on wyemitowane przez Laser Med i wydane akcjonariuszom One More Level w zamian za akcje tej spółki, które zostały przeniesione na Laser Med. Na potrzeby połączenia w 2017 r. wartość Laser Med ustalono na 4,14 mln zł, a wartość majątku One More Level na 40,52 mln zł do którego zastosowano 10 proc. dyskonto.

W ostatnia środę sześciu akcjonariuszy One More Level, wśród nich znany inwestor January Ciszewski, poinformowało o podpisaniu rocznego lock-upu na akcjach spółki. Ograniczenie zbywalności dotyczy 21,2 mln akcji stanowiących 39,63 proc. w kapitale zakładowym. Jest to więc niecałe 45 proc. akcji wprowadzonych w piątek do obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane