Kurs producenta gier wpadł w poślizg

GSU
opublikowano: 30-10-2019, 13:22

ECC Games zmienił datę rozpoczęcia sprzedaży i nazwę gry. Inwestorzy zareagowali masową wyprzedażą.

Blisko 20 proc. traciły w trakcie środowej sesji akcje ECC Games. To reakcja na przełożenie daty rozpoczęcia sprzedaży gry Drift19 na platformie Steam. Sprzedaż w trybie early access, która miała ruszyć 7 listopada, została przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Jednocześnie pewne informacje o dacie jej rozpoczęcia  dostarcza nowa nazwa gry, która została zmieniona na Drift20. 

„Zmiana daty premiery podyktowana jest trwającymi pracami optymalizacjami nad grą oraz współpracą z zespołem testerów PlayWay Testing Center” – głosi komunikat spółki, której ponad 27 proc. akcji kontroluje giełdowy PlayWay.

W ocenie PlayWay, który jest też wydawcą gry, posiada ona duży potencjał sprzedażowy, a rozpoczęcie sprzedaży na obecnym etapie mogłoby negatywnie wpłynąć na opinie pierwszych użytkowników i przełożyć się na niewykorzystanie w pełni możliwości sprzedażowych tytułu. 

„W ocenie zarządu wprowadzenie optymalizacji oraz poprawek w grze przełoży się na większe zadowolenie graczy i lepsze wyniki sprzedażowe” – podał ECC Games.

Symulator kierowcy driftowego od ECC Games w pierwszej kolejności miał zadebiutować w wersji na PC. Cena gry w trybie early access była ustalona na około 25,99 USD. Spółka szacowała, że w zależności od uwarunkowań rynkowych, pełna wersja gry może kosztować 35,99 USD.

W środę kurs ECC zanotował minimum na poziomie 1,69 zł.  Od połowy października, kiedy akcje spółki kosztowały ponad 3 zł, kurs jest w silnym trendzie spadkowy. Od połowy września akcje straciły ponad 50 proc.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy