Kurs ropy bije kolejne rekordy

(Marek Druś)
13-07-2006, 13:05

Ceny ropy znów biją rekordy. Na giełdzie w Londynie kurs baryłki amerykańskiej ropy osiągnął 75,89 USD i potem spadł do 75,83 USD. Cena baryłki ropy Brent wzrosła do 75,60 USD, spadając później do 75,50 USD. Ropa drożeje w związku z wiadomością o działaniach zbrojnych Izraela w Libanie.

Ceny ropy znów biją rekordy. Na giełdzie w Londynie kurs baryłki amerykańskiej ropy osiągnął 75,89 USD i potem spadł do 75,83 USD. Cena baryłki ropy Brent wzrosła do 75,60 USD, spadając później do 75,50 USD. Ropa drożeje w związku z wiadomością o działaniach zbrojnych Izraela w Libanie.

Na rynkach rosną obawy, że Iran, oskarżany o inspirowanie ataków na Izrael i próbę wyprodukowania broni jądrowej, może w końcu zdecydować się na wstrzymanie dostaw ropy. Tymczasem to czwarty na świecie jej producent. Eksportuje dziennie 2,6 mln baryłek ropy.

Dodatkowo nastroje pogorszyła wiadomość o spadku zapasów ropy w USA. Szybciej niż oczekiwano kurczą się tam także zapasu benzyny.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kurs ropy bije kolejne rekordy