Kurs ropy WTI spadł poniżej 70 USD

opublikowano: 17-10-2018, 21:25

Ropa staniała w środę po publikacji danych o zapasach surowca w USA. Cena baryłki ropy WTI spadła poniżej 70 USD po raz pierwszy od ponad trzech tygodni.

Amerykański Urząd Informacji o Energii (EIA) poinformował w środę, że w tygodniu zakończonym 12 października zapasy ropy wzrosły czwarty tydzień z rzędu, tym razem o 6,5 mln baryłek. Analitycy oczekiwali wzrotu o 1,88 mln baryłek. Oprócz danych o zapasach jako powód spadku ceny ropy podawano wypowiedź sekretarza generalnego OPEC, który miał ujawnić iż otrzymał zapewnienie Arabii Saudyjskiej, że zapewni dostateczną podaż ropy kiedy 4 listopada przestanie ona płynąć z Iranu.

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z listopadowych kontraktów spadał o 3 proc. do 69,75 USD. Tak niski nie był na zamknięciu od 17 września. Ropa Brent z grudniowych kontraktów taniała w Londynie o 1,7 proc. do 80,05 USD. To jej najniższa cena od 21 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu