Kurs runął, inwestorzy chcą odszkodowania

opublikowano: 22-04-2019, 22:00

Kilku inwestorów czuje się oszukanych przez zarząd i doradców spółki Lyft na tyle, że zdecydowało się na złożenie pozwów w sądzie.

Kurs spółki od debiutu 28 marca spadł o kilkanaście procent, a impulsem do tego stała się zapowiedź Ubera, największego rywala Lyfta na rynku przewozów osób, który też szykuje się do wejścia na giełdę. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na kroki prawne, uważają, że spółka podała nieprawdę w prospekcie emisyjnym, m.in. szacując udział w rynku amerykańskim na 39 proc., i nie poinformowała, że wycofuje ponad 1 tys. rowerów z oferty. Lyft wycenił się w pierwszej ofercie publicznej na 24,3 mld USD i sprzedał akcje o wartości 2,34 mld USD. Spółka w 2018 r. zanotowała 2,16 mld USD przychodów i ponosła 911 mln USD straty. Wartość IPO Ubera szacowana jest na 120 mld USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA