Kurs Stalexportu znów w górę

KZ, KAP
06-08-2008, 10:15

Na spółkę narzekają kierowcy, ale nie akcjonariusze. Od dwóch dni jej notowania wyraźnie rosną.

Wczoraj na zamknięciu sesji za akcje Stalexportu płacono 1,96 zł, po zwyżce o 3,7 proc. W ciągu dnia kurs był jednak dużo wyżej, bo na poziomie 2,04 zł. Dziś inwestorzy zaczęli z wysokiego "c", bo cena rośnie o ponad 6 proc.

Zwiększone zainteresowanie papierami autostradowej spółki to konsekwencja  dobrych wyników firmy w drugim kwartale. Zyk operacyjny Stalexportu sięgnął w tym okresie ponad 23 mln zł, wobec niespełna 15 mln zł w takim samym okresie roku ubiegłego (patrząc na tzw. działalność kontynuowaną, bo część stalową sprzedano Złomreksowi).

Skonsolidowane przychody grupy to 36,3 mln zł, wobec nieco ponad 34 mln rok temu. Wrażenie robi także zysk netto, który wzrósł z 4,9 mln zł, prawie do 17 mln zł. Mieczysław Skołożyński zwraca jednak uwagę, że oprócz pozytywnego wpływu działalności autostradowej na wyniki wpływ miało także rozwiązanie rezerw wynikających z dawnej hutniczej aktywności firmy.

Profity giełdowa grupa zawdzięcza przede wszystkim spółkom: Stalexport Autostrada Małopolska i Stalexport Transroute Autostrady, które operują na trasie Kraków — Katowice. Ich zysk netto w II kwartale sięgnął 9,9 mln zł, a narastająco 18,8 mln zł. Przychody były na poziomie 33,29 mln zł — o 7,5 proc. wyższe niż w I kwartale i niemal identyczne jak przed rokiem.

— Wzrost przychodów SAM wynika ze wzrostu natężenia ruchu samochodów ciężarowych o 6,7 proc. i osobowych o ponad 2 proc. — szacuje Tomasz Niemczyński, szef SAM.

— Kierowcy optują jednak za naszą autostradą i mimo remontów i opłat nadal chętnie jeżdżą trasą Kraków — Katowice — cieszy się Mieczysław Skołożyński, wiceprezes Stalexport Autostrady.

Firma zapowiada dalsze inwestycje i liczy na pozytywne rozstrzygnięcia przetargów (m.in. na trasę A2).

Wiecej o spółce czytaj w dzisiejszym wydaniu "Pulsu Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, KAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Kurs Stalexportu znów w górę