Kurs Vistalu w dół po decyzji KIO

KZ
opublikowano: 04-12-2014, 14:26

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO") uwzględniła odwołanie Strabagu i unieważniła wybór oferty Vistal Gdynia na budowę mostu w Malborku, wykluczyła spółkę z postępowania przetargowego oraz nakazała Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) powtórzenie czynności oceny i badania ofert, podał Vistal Gdynia.

Jednocześnie spółka zaznaczyła, że "Wyrok KIO nie zmienia wielkości portfela zamówień Vistal Gdynia".

Inwestorzy giełdowi zareagowali jednak nerwowo. Tuż po godz. 12 w czwartek 4 grudnia kurs spadł pod kreskę i zatrzymał się na poziomie 11,16 zł (-3 proc.).

W połowie listopada spółka informowała, że Strabag Sp. z o.o. złożył odwołanie od decyzji GDDKiA Oddział w Gdańsku w sprawie wyboru przez GDDKiA oferty Vistal Gdynia jako najkorzystniejszej w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych pn.: "Budowa mostu przez rzekę Nogat w Malborku wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 22 i 55".

"Zarząd spółki informuje, że w dniu 04 grudnia 2014r. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) ogłosiła wyrok, w którym uwzględniła powyższe odwołanie i unieważniła czynność wyboru oferty Spółki jako najkorzystniejszej, wykluczyła Spółkę z postępowania przetargowego oraz nakazała GDDKiA powtórzenie czynności oceny i badania ofert. Od wyroku KIO przysługuje skarga do sądu. Wyrok KIO nie zmienia wielkości portfela zamówień Vistal Gdynia S.A." - czytamy w dzisiejszym komunikacie.

Na początku listopada spółka informowała, że jej oferta, warta 67,3 mln zł brutto, została uznana przez GDDKiA za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę mostu na Nogacie w Malborku w ciągu DK 22 i DK 55.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu