Kurs złota odbił się od 19-miesięcznego dna

opublikowano: 16-08-2018, 12:03

Słabnięcie dolara wywołało efekt w postaci odbicia kursu złota, donosi Reuters.

Oprócz słabnięcia dolara notowaniom złota sprzyja zamykanie pozycji krótkiej sprzedaży przez inwestorów.

Notowania złota na rynku spot w środę i czwartek
Zobacz więcej

Notowania złota na rynku spot w środę i czwartek

Dolar zaczął słabnąć i oddalać od 13-miesięcznego maksimum po doniesieniach o wznowieniu pod koniec sierpnia rozmów w sprawie handlu przez Chiny i USA. Spowodowało to odwrót inwestorów od "bezpiecznych przystani" i wzrost zainteresowania aktywami o większym ryzyku i potencjalnym zysku.

W czwartek rano kurs uncji złota spadał na rynku spot nawet do 1159,96 USD, najniższej wartości od stycznia 2017 roku. Obecnie rośnie o 0,4 proc. do 1179,72 USD.

- Spodziewamy się ożywienia zainteresowania metalami szlachetnymi w miarę słabnięcia dolara. Ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać – powiedział Reutersowi John Sharma, ekonomista National Australia Bank.

Złoto staniało o ok. 10 proc. od początku roku.

- Rynek zszedł o 50-60 USD w krótkim okresie czasu, dlatego nie byłoby zaskoczeniem krótkoterminowe odreagowanie – powiedział Sharma. – Nie spodziewam się jednak stabilizacji na obecnym poziomie. Jest duża zmienność i na rynku wciąż odczuwana jest presja – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu