Kurs złota waha się w rytm dolara

Marta Prusik
25-10-2010, 00:00

Największy wpływ na kształtowanie się światowych cen złota w minionym tygodniu miała decyzja Ludowego Banku Chin o podniesieniu stóp procentowych. Reakcja innych banków oraz giełd była bardzo nerwowa, co wywołało niepokój na rynku i walutowy rollecoaster.

Cena za uncję złota w ostatnich dniach kształtowała się w granicach od 1315,60 do 1367,75 USD. Tak duże rozchwianie cen żółtego kruszcu było spowodowane niepewną sytuacją na międzynarodowym rynku walutowym. Kurs EUR/USD był bardzo niestabilny i wahał się w przedziale 1,3720-1,4020. Cena złota w innych walutach także bardzo dynamicznie zmieniała się. W Eurolandzie 18 października za uncję kruszcu płacono ponad 980,00 EUR, a już trzy dni później tylko 959,00 EUR.

Na polskim rynku złota inwestycyjnego od kilku tygodni mamy trend boczny. Cena za uncję kruszcu utrzymuje się praktycznie bez zmian i wynosi 3800,00 zł. Od kilkunastu dni kilogram złota w Mennicy Polskiej kosztuje 127-129 tysięcy złotych. Taka cena jest wypadkową dwóch zmiennych: notowań złota na światowym rynku oraz kursu dolara amerykańskiego w Narodowym Banku Polskim.

Marta Prusik

konsultant ds. złota inwestycyjnego Mennicy Polskiej

127- -129

tys. zł W tych granicach od dwóch tygodni waha się cena kilograma złota inwestycyjnego w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Prusik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs złota waha się w rytm dolara