Kutno zbuduje aquapark za 30 mln zł

Anna Pronińska
opublikowano: 12-10-2009, 20:52

W mieście szykują się spore inwestycje. Obok kompleksu baseballowego powstanie park wodny.

Władze Kutna (woj. łódzkie) ogłosiły przetarg na roboty budowlane o szacunkowej wartości 30 mln zł. W planach jest rozbudowa baseballowego kompleksu turystyczno-rekreacyjno-sportowego poprzez budowę aquaparku. Realizacja inwestycji ma potrwać 18 miesięcy.

— Kutno to europejska stolica baseballu. Corocznie odbywają się u nas mistrzostwa Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Aquapark będzie zlokalizowany w pobliżu Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballowej. To 17-hektarowy kompleks boisk do gry w baseball i softball wraz z bursą — mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

To właśnie ten obszar ma być rozbudowany. Obecnie miasto ma jeden kryty basen pływacki.

— Miasto i powiat wzbogacą się więc o wielofunkcyjny, dostosowany do potrzeb współczesnej turystyki, obiekt wysokiej klasy. Aquapark oferować będzie usługi sportowe, rekreacyjne, rehabilitacyjne, wellness, spa i fitness — wylicza Zbigniew Burzyński.

Władze miasta liczą, że projekt otrzyma dofinansowanie.

— Inwestycja realizowana będzie z pieniędzy budżetowych i zewnętrznych, chodzi np. o ewentualne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi lub unijnych pieniędzy. Złożyliśmy wniosek. Staramy się o 10 mln zł z unijnej kasy — dodaje prezydent Kutna.

Inwestycja wpisuje się w większy plan miasta rozbudowującego infrastrukturę sportową i turystyczną.

— Przy placówkach oświatowych powstają m.in. boiska sportowe w ramach programu "Blisko boisko". Planujemy też modernizację kolejnego stadionu. Naszym celem jest powiększenie i uatrakcyjnienie bazy sportowej i rekreacyjnej miasta — dodaje prezydent Kutna.

Przyznaje, że jest już spore zainteresowanie firm budowlanych taką inwestycją. Oferty można składać do 16 listopada tego roku.

Informacje o przetargu:
Mariusz Tarczyński, Wija Łukomska
Urząd Miasta Kutno
+48 22 252 531 100

Złap inne kontrakty

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane