Kwaśniewski chce ubiegać się o stanowisko SG ONZ

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 31-10-2005, 09:55

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że zamierza się ubiegać o stanowisko sekretarza generalnego ONZ. Polski prezydent powiedział to w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera", w którym komentuje też sytuację po wyborach w Polsce.

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że zamierza się ubiegać o stanowisko sekretarza generalnego ONZ. Polski prezydent powiedział to w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera", w którym komentuje też sytuację po wyborach w Polsce.

Aleksander Kwaśniewski przypomniał, że Europa Środkowo-Wschodnia nie miała nigdy w Nowym Jorku swojego kandydata. Powiedział też, że konieczna jest reforma Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz określenie roli organizacji w dziedzinie kontroli zbrojeń i walki z terroryzmem.

Mówiąc o sprawach polskich, ustępujący prezydent skrytykował program swego następcy Lecha Kaczyńskiego. Zapewnił też, że nie obawia się rozliczenia z byłymi komunistami, bo przed sądem staje się za przestępstwa, nie za przekonania polityczne. Dodał, że nie widzi alternatywy dla Unii Europejskiej. Według niego, świadczyły o tym wizyty w Brukseli zarówno Lecha Kaczyńskiego, jak i Donalda Tuska. Według Aleksandra Kwaśniewskiego, lewica przegrała wybory w Polsce ponieważ nie zdawała sobie sprawy z potęgi środków przekazu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane