Kwaśniewski: oceny kampanii będą po 23 października

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-10-2005, 16:26

Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który w niedzielę przebywał w Krakowie, nie chciał zdradzić, którego z kandydatów do prezydentury poprze w drugiej turze głosowania. Jego zdaniem na ocenę przebiegu kampanii przyjdzie czas po 23 października.

 Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który w niedzielę przebywał w Krakowie, nie chciał zdradzić, którego z kandydatów do prezydentury poprze w drugiej turze głosowania. Jego zdaniem na ocenę przebiegu kampanii przyjdzie czas po 23 października.

    "Wolałbym, żeby była to kampania merytoryczna, żeby zrezygnować z brutalności, z bardzo osobistych, a często historycznych napaści, ale jak widać nie wszyscy tego dobrego ducha w sobie noszą" - powiedział dziennikarzom prezydent.

    Aleksander Kwaśniewski razem z małżonką uczestniczył w niedzielę we mszy św. odprawionej w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach przez metropolitę krakowskiego abp Stanisława Dziwisza. Wierni modlili się w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II.

    Zdaniem prezydenta RP to "bardzo dobrze", że w tej uroczystości uczestniczyli poza nim także dwaj kandydaci do prezydentury. "Myślę, że papież Jan Paweł II, który wierzę, był też tu obecny, on by się cieszył. To jest dowód dojrzałości obywatelskiej nas wszystkich" - powiedział Kwaśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane