Kwaśniewski: Powinniśmy wspierać przyjęcie traktatu

Polska Agencja Prasowa SA
01-06-2005, 17:26

Powinniśmy w sposób jednoznaczny wspierać przyjęcie Traktatu Konstytucyjnego UE - oświadczył prezydent Aleksander Kwaśniewski po środowym spotkaniu z premierem, marszałkami Sejmu i Senatu oraz przedstawicielami MSZ.

Powinniśmy w sposób jednoznaczny wspierać przyjęcie Traktatu Konstytucyjnego UE - oświadczył prezydent Aleksander Kwaśniewski po środowym spotkaniu z premierem, marszałkami Sejmu i Senatu oraz przedstawicielami MSZ.

Jak zaznaczył, w tym gronie zgodzono się co do pozytywnej opinii o traktacie. Podkreślił, że unijna konstytucja jest potrzebna oraz niezbędna dla utrzymania tempa rozszerzania UE.

Według Kwaśniewskiego, marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz po 17 czerwca zdecyduje o terminie głosowania w Izbie nad projektem uchwały zakładającym, że ratyfikacja unijnej konstytucji odbędzie się w drodze referendum. Jak wyjaśnił prezydent, chodzi o to, aby najpierw porozmawiać o zaistniałej - po odrzuceniu przez Francję traktatu - sytuacji w gronie Rady Europejskiej, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Sejm musi wybrać drogę, w jakiej ma nastąpić ratyfikacja traktatu: czy będzie to referendum, czy ratyfikacja przez parlament.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kwaśniewski: Powinniśmy wspierać przyjęcie traktatu