Kwaśniewski: wprowadzenie euro możliwe w 2009 lub 2010 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2005, 11:55

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że wprowadzenie w Polsce europejskiej waluty euro jest możliwe i realne w roku 2009 lub 2010.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że wprowadzenie w Polsce europejskiej waluty euro jest możliwe i realne w roku 2009 lub 2010. "Wymaga to przede wszystkim podjęcia już dziś politycznej decyzji, co do kierunku i skali reform finansów publicznych oraz ścisłej koordynacji wysiłków rządu i Narodowego Banku Polskiego w zakresie prowadzonej polityki gospodarczej" - podkreślił prezydent.

Zapowiedział, że chciałby w najbliższym czasie zaproponować dyskusję z udziałem wszystkich zainteresowanych, na temat najlepszego kalendarza wprowadzenia w Polsce euro.

Wymieniając korzyści, które powinny wyniknąć z wprowadzenia w Polsce euro Kwaśniewski powiedział: "Raz na zawsze pozbędziemy się odziedziczonych z przeszłości obaw co do siły i stabilności pieniądza; wyeliminujemy bolesną dla polskich przedsiębiorstw niepewność co do kształtowania się kursu walutowego; zachęcimy do większych inwestycji i szybszego rozwoju kraju".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane